Buttony

Aktualności

SPARTA POKONANA !!!

• autor: PZChico10, 2016-03-05 18:24

W  kolejnym  meczu  kontrolnym  na  własnym  boisku  Maraton  pokonał  Spartę  Nowa  Wieś   3  :  1

Więcej  informacji  o  meczu  i  składzie  w rozwinięciu  newsa...

W sobotnim spotkaniu zawodnicy nie mogli narzekać na pogodę i murawę, ponieważ była ona odpowiednio przygotowana przez Zarząd. Od pierwszych minut meczu Maraton grał agresywnie i wysoko na połowie przeciwnika, gdzie próbował odebrać piłkę. Już w pierwszej minucie Michał Knop oddał strzał na bramkę lecz bramkarz gości sobie z nim poradził. Sparta w pierwszych 10 minutach spotkania zaskoczyła naszych zawodników krótkimi rozegraniami rzutu rożnego, po których było nerwowo w szeregach obronnych drużyny z Waleńczowa. W 30 min meczu ciekawa akcja rozpoczęła się w środku boiska prostopadłym podaniem na lewą stronę do M. Knopa, który przeciągnął dośrodkowanie, tam piłkę zebrał Marcin Kacprzak i wycofał na 16 metr boiska do Dawida Wojtyry, który oddał celny strzał na bramkę. Podobna akcja miała miejsce w 33 minucie meczu, gdzie szybkim podaniem ze środka boiska został uruchomiony ponownie Michał Knop, zawodnik Sparty musiał się ratować faulem przed polem karnym. Z rzutu wolnego mocnym strzałem popisał się Mariusz Szleper. Bramkarz gości "wypluł" piłkę, a celną dobitką zdobył bramkę M. Kacprzak. Maraton prowadzi  1 : 0. Sparta chciała szybko odpowiedzieć po stracie bramki i w 35 min zawodnik gości kapitalnym strzałem  z 25 metrów nie zdobył gola tylko dzięki jeszcze lepszej obronie Dawida Kotowicza. W drużynie z Nowej Wsi najgroźniejszym zawodnikiem był Zbigniew Bochenek, który swoją ruchliwością i akcjami wprowadzał najwięcej zagrożenia w obronie gospodarzy. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy na boisku pokazało się kilku nowych zawodników. Zawodnicy Maratonu stwarzali sytuacje do zdobycia, lecz zawodziła skuteczność. Gospodarze przeprowadzali swoje akcje lewą strona boiska i środkiem pola, gdzie sprzed pola karnego oddali trzy strzały na bramkę. W 60 minucie Cezary Janicki powalczył o odbiór piłki na prawej stronie boiska przy polu karnym przeciwnika i wycofał ją do zaw. testowanego 2  w tym momencie sędzia przerwał grę ,ponieważ jeden z zawodników Sparty potrzebował pomocy. Po rzucie sędziowskim i szybkim zagraniem w pole karne zaw. testowanego 2 nieuwagę obrońców gości wykorzystał Marcin Kacprzak i zdobył drugą bramkę. Kilka minut później bo w 65 minucie spotkania kolejna ciekawa akcja gospodarzy zakończyła się rzutem karnym po zagraniu ręką "Jedenastkę" wykorzystał zawodnik testowany. Po zdobyciu trzeciej bramki i kilku kolejnych zmianach w składzie w grze Maratonu było dużo niedokładności i nieporozumień. Jedna taka akcja Sparty w 80 min  prawą stroną boiska zakończyła się bramką. Brak zdecydowania obrony i asekuracji przez kolegów doprowadziła do dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Mecz zakończył się wynikiem 3 : 1 dla gospodarzy.

SKŁAD :

1. Dawid Kotowicz
  2. Maciej Szymocha ( Rafał Machura 55' )
  3. Adam Pietrzak     ( Sebastian Najman 46 ' )
  4. Mariusz Szleper    ( Szymon Jaszczyk 65 " )
  5. Robert Wręczycki   ( Piotr Szymocha 60 ' )
  6. Eryk Paruzel       ( zaw. testowany 2  46 ' )
  7. Dawid Kazimierczak ( Michał Chwalana 55 ' )
  8. Zaw testowany  ( Eryk Paruzel 80 ' )
  9. Michał Knop     ( Mateusz Sośniak  38 ' )
  10. Dawid Wojtyra  ( Cezary Janicki 46' )
  11. Marcin Kacprzak  ( Dawid Wojtyra 75 ' )

Bramki: Kacprzak 33', Kacprzak 60',  Zaw. testowany 65' (karny)  -  SPARTA 80'

NIEWYKORZYSTANI REZERWOWI

Partyk Kuc ( decyzja zawodnika) , Krzysiek Dymarek ( lekka kontuzja ) , Zawodnik testowany 3  , Michał Goł