GKS Maraton Waleńczów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Liswarta Popów 3:1 Sokół Wręczyca
Liswarta Krzepice 0:3 Znicz Kłobuck
Grom Cykarzew 2:1 Orlik Blachownia
Grom Miedźno 5:2 Alkas Aleksandria
Błękitni Libidza 1:5 Płomień Czarny Las
Naprzód Ostrowy 0:2 Oksza Łobodno
Junior Szarlejka 2:2 Maraton Waleńczów

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12
Maraton Waleńczów - Sokół Wręczyca
Znicz Kłobuck - Liswarta Popów
Orlik Blachownia - Grom Miedźno
Płomień Czarny Las - Grom Cykarzew
Oksza Łobodno - Błękitni Libidza
Alkas Aleksandria - Liswarta Krzepice
Junior Szarlejka - Naprzód Ostrowy

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 207, wczoraj: 343
ogółem: 756 720

statystyki szczegółowe

Buttony

Aktualności

PODSUMOWANIE ...

  • autor: *AdministratoR*, 2016-06-26 08:08

10 - lecie istnienia klubu a walka o przetrwanie...

Miniony rok był najgorszym w historii naszego klubu. Zamiast świętować dziesięciolecie istnienia musieliśmy walczyć o dalszy byt drużyny. Przyczyn takiego stanu rzeczy było na pewno wiele.

Odejście Daniela Zalskiego i Piotra Kurasińskiego z zarządu dotychczasowego trenera oraz kilku kluczowych zawodników praktycznie pogrążyło Maraton. Gwoździem do trumny okazał się być wybór nowego prezesa w osobie pana Wiesława Drabika. Jego nieudolne decyzje i chyba zwykły brak dobrej woli i zaangażowania sprawiły ze przed pierwszą kolejka czyli meczem z Orłem Kiedrzyn Maraton Waleńczów miał wycofać się z rozgrywek. Tylko dobra wola obecnego prezesa pana Marka Konieczki oraz kilku zawodników uratowała nasz klub. Przystąpiliśmy do tego spotkania bez jakiegokolwiek okresu przygotowawczego bez jednego wspólnego treningu trenera grupa przypadkowych osób. Mecz zakończył się kompromitującą porażką (13-0) lecz dał nadzieję. Nadzieję która skrzętnie była odbierana przez nowego trenera oraz wspomnianego już wcześniej prezesa. Kolejne mecze kolejne sromotne porażki z dwucyfrowymi wynikami kłopoty kadrowe brak organizacji doprowadziły nas na same dno tabeli. Wielu nie dawało nam szans na przetrwanie jednak ta właśnie grupka zapaleńców, pasjonatów która czasem w 8 osób jeździła na mecze dotrwała do końca rundy. To tylko w sumie namiastka tego co działo się w klubie podczas rundy jesiennej. Jednak trzeba było zapomnieć i działać. Na szczęście zimą przyszły zmiany w końcu dobre zmiany. Zmienił się zarząd oraz przede wszystkim trener który miał pomysł i bardzo bardzo dużo chęci i samozaparcia i jednocześnie bardzo mało czasu żeby zrobić coś z niczego. I zrobił to... zbudował drużynę która rozpoczęła walkę o byt na A klasowych boiskach wiosną.

Niestety utrzymania nie udało się wywalczyć, zadanie było niezwykle trudne, ogrom rzeczy było do zrobienia. Do drużyny przyszła bardzo duża liczba zawodników , trzeba było wszystko w krótkim czasie poukładać , do tego doszły urazy i inne nieprzewidziane okoliczności które nie pomagały. Przez te pół roku zespół nie wygrał spotkania ligowego , ale ten czas w jakimś stopniu zgrał, zjednoczył tę grupę chłopaków która w 99% w następnym sezonie będzie walczyła o lepszy wizerunek klubu z Waleńczowa i powrót na A klasowe boiska. O tym co działo się w klubie przez miniony rok trzeba zapomnieć , oddzielić "grubą krechą " i zacząć NOWY ROZDZIAŁ na normalnych zasadach , warunkach i organizacji !


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [269]
 

autor: ~Obserwator 2016-06-30 15:51:21

avatar Niestety to co tu zostało napisane to smutna prawda. Mało brakło a klub by przestał istnieć jednak kilku zapaleńców zostało żeby jeździć po 8 na mecze i jakoś dotrwać do końca rundy. A może by tak napisać jakieś statystyki dotyczace sezonu lub choćby tej rundy wiosennej np. ilu zawodników wystąpiło, ilu bramkarzy bo to też była 'ruchliwa' pozycja, kto ile bramek, kartki ile minut na boisku, frekwencja na treningach itp. To na pewno będzie ciekawa lektura do poczytania dla Nas kibiców.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Kalendarium

22

10-2018

pon.

23

10-2018

wtorek

24

10-2018

środa

25

10-2018

czwartek

26

10-2018

piątek

27

10-2018

sobota

28

10-2018

niedziela

Ostatnie spotkanie

Junior SzarlejkaMaraton Waleńczów
Junior Szarlejka 2:2 Maraton Waleńczów
2017-10-29, 14:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Grom Cykarzew vs Maraton Waleńczów
Ładowanie...

Najnowsza galeria

Bramki treningowe
Ładowanie...